آشنایی و کار با ابزارهای نرم افزار Microsoft Office WORD 2016

آشنایی و کار با ابزارهای نرم افزار Microsoft Office WORD 2016

در این نوشته قصد آشنایی و کار با ابزارهای نرم افزار Microsoft Office WORD 2016 را جهت نگارش اصولی متون علمی و افزایش مهارت در نوشتن را همراه با معرفی امکانات جدید نرم افزار Microsoft Office WORD 2016 داریم

در ابتدا به معرفی مایکروسافت آفیس ۲۰۱۶ از وب سایت ویکی پدیا می پردازیم

مایکروسافت آفیس ۲۰۱۶

مایکروسافت آفیس ۲۰۱۶

مایکروسافت آفیس ۲۰۱۶ (با نام آفیس ۱۶ هم شناخته می‌شود) در تاریخ ۲۲ سپتامبر۲۰۱۵ (۳۱ شهریور ۱۳۹۴) عرضه شد. آخرین نگارش پیش‌نمایش در کنفرانسی در شیکاگو منتشر شد، که بهبودها و قابلیت‌های بسیاری را نسبت به نگارش پیشین خود، مایکروسافت آفیس ۲۰۱۳معرفی می‌کند. قابلیت‌ها شامل موارد روبرو می‌شود: دسترسی ابری بومی برای ایجاد، بازکردن، ویرایش و ذخیرهٔ پرونده‌ها به‌طور مستقیم در فضای ابری از دسکتاپ، ابزار تازهٔ جستجو که در ورد، پاورپوینت و اکسل با نام «به من بگو (به انگلیسی: Tell Me) دردسترس است، همکاری بی‌درنگ در نوشتن با کاربران متصل‌شده به آفیس آنلاین.

نرم افزار Microsoft Word ، معمولاً جزو اولین نرم افزارهایی است که علاقه مندان به آشنایی با فناوری اطلاعات تمایل به آموختن آن دارند. اگر بخواهید به هر دلیلی، متنی را به صورت تایپ شده و با صفحه آرایی زیبا وارد کامپیوتر کنید، استفاده ازنرم افزار Microsoft Word یکی از بهترین انتخابها و چه بسا بهترین انتخاب شما خواهد بود. این نرم افزارعلی رغم اینکه به واژه پرداز معروف است قادر می باشد صفحات تایپ شده شما را به زیباترین صورت و با استفادهاز عناصر گرافیکی مختلف صفحه آرایی کند.

آشنایی و کار با ابزارهای نرم افزار Microsoft Office WORD 2016

آشنایی و کار با ابزارهای نرم افزار Microsoft Office WORD 2016

در حال حاضر یادگیری نرم افزار Word ، یکی از ضروریات تمام دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف است.دانشجویان بایستی نتیجه گزارش انجام کار و پروژه، مقالات علمی، پایاننامه، رساله و تالیفات خود را به صورتمرتب و براساس قواعد درست و اصولی تنظیم کنند. نرم افزار Microsoft Word ، تمام قابلیتهای لازم را برای انجام این کار را داراست.

خب حال به آشنایی و کار با ابزارهای نرم افزار Microsoft Office WORD 2016 اشاره می کنیم

نوار Menu نرم افزار Microsoft Office WORD 2016

نوار منو از چندین بخش اصلی تشکیل شده است.

Close : با کلیک روی این گزینه، سند جاری بسته خواهد شد. البته قبل از بسته شدن کادر پیغامی مبنی بر ذخیره سند جاری از شما سوال می شود.

Restore Down : وقتی یک پنجره به حداکثر اندازه خود رسید برای تبدیل پنجره به اندازه قبلی خود از این دکمهاستفاده می شود.
Minimize : با کلیک بر روی این دکمه می توانید یک پنجره حداکثر شده و یا معمولی را حداقل کنید با انجام اینعمل پنجره به حداقل خود میرسد و روی Task bar قرار میگیرد، توجه داشته باشید پنجرهای که حداقل شده
است بسته نشده و هنوز در حافظه مستقر است.
Robbon Display Options : با استفاده از گزینه های موجود در این بخش میتوانید نمایش Robbon را تنظیمکنید. این بخش دارای سه گزینه اصلی به ترتیب زیر است :
:Auto-hide Ribbon در صورتی که این گزینه را کلیک کنید. منوی Ribbon شما مخفی میشود هر وقت ماوس
را بالای صفحه برنامه ببرید بصورت اتوماتیک نمایان میشود.
Show Tabs : این گزینه فقط تبهای زبانه های منوی Ribbon را نمایش میدهد.
Show Tabs and Commands : این گزینه پیش فرض منوی Ribbon است یعنی نمایش زبانه ها و ابزارها.در وسط نوار Menu ، میتوانید عنوان سند جاری خودتان را مشاهده کنید.

منوی File نرم افزار Microsoft Office WORD 2016

در صورتی که بر روی منوی File کلیک کنید پنجره مربوط به آن مطابق شکل  باز می شود.

آشنایی و کار با ابزارهای نرم افزار Microsoft Office WORD 2016

آشنایی و کار با ابزارهای نرم افزار Microsoft Office WORD 2016

همانطور که مشاهده میکنید منوی File دارای چندین گزینه  است:

بخش Info : در این بخش می توان اطلاعات جامعی را در مورد سند بدست آورد. و نیز می توان امنیت سند را دراین بخش بررسی کرد.
Protected Documents : با کلیک روی این گزینه چند گزینه در اختیار کاربر قرار میگیرد که به شرح زیر میباشد.

Mark as Final : سند را به حالتی در میآورد که در آن نمی توان هیچ گونه تغییری را ایجاد کرد. اگر سند خود راتمام کردید این گزینه را انتخاب کنید. از لحاظ امنیتی کار خاصی انجام نمی دهد. با فعال کردن این گزینه اعلاممی کنید که کار این سند به اتمام رسیده است و کار نهایی آن انجام شده است. یک Highlight زرد رنگ ایجادشده و در نوار Ribbon هم گزینه های مرتبط غیر فعال خواهند شد چون سند خود را به عنوان Final در نظرگرفتید. در محیط کار روی Edit Anway کلیک کنید محدودیت ها هم حذف خواهد شد.
Encrypt with Password : با استفاده از این گزینه میتوان بر روی سند خود، پسورد قرار داد.
Restric Editing : با انتخاب این گزینه میتوانید سطح دسترسی را برای ویرایش افراد محدود کنید. و از انجام تغییرات در سند خود برای افراد تعیین شده جلوگیری به عمل آورید.

در این مقاله سعی کردیم تا با دو بخش نوار Menu و منوی File در رابطه با آشنایی و کار با ابزارهای نرم افزار Microsoft Office WORD 2016 اشاره کنیم که در مقالات بعدی به معرفی و کار با بخش های دیگر این نرم افزار اشاره خواهیم کرد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *