2 تعمیر بسیار آسان کامپیوتر که می توانید خودتان انجام دهید.

تعمیر لپ تاپ

تعمیر لپ تاپ

رایانه های شخصی می توانند بسیار گیج کننده باشند وحتی در لحظه اول خطرناک به نظر بیایند، اما حقیقت این است که آنها اینطور نیستند به ویژه زمانی که به رفع تعمیرات ساده سخت افزار، نرم افزار و ارتقا می پردازیم.

مطمئنا شما میتوانید از کارشناسان فنی پیرامون مشکلات کامپیوتر برای تعمیر سیستم ویندوز خود کمک بگیرید.

اما چرا خودتان را اذیت می کنید؟؟؟؟

پشتیبان فنی اغلب رازهای مهم را پنهان می کند،اما شما به راحتی می توانید این مسائل را خود حل کرده و از هزینه اضافی خودداری کنید. برای شروع از دیگری کمک نگیرید و این کار را خودتان به تنهایی انجام دهید.

تعویض یا اضافه کردن RAM :

تعمیر لپ تاپ

تعمیر لپ تاپ

قطعا می توانید مهارت های مربوط به تعویض رم را یاد بگیرید. اکثر pc ها به خصوص لپ تاپ ها اجازه دسترسی آسان به RAM را می دهند. در لپ تاپ ها ، پس از اینکه پیچ های زیر شاسی را شل کنید میتوانید به RAM دسترسی پیدا کنید.

هنگامی که پیچ ها را برداشته و لپ تاپ را باز می کنید فقط باید رم قبلی را جدا کنید و RAM جدید را به محل مورد نظر به صورت کشویی اضافه کنید.

اگر در حال ارتقا یک کامپیوتر رومیزی هستید باید بعد از گذاشتن RAM در محل مورد نظر چفت های دو طرف آن را قفل کنید.

RAM به طورمعمول قابل ارتقا است اما یک استثنا وجود دارد مثل مک بوک و اولترابوک که روی RAM و مادربورد لحیم شده است، اما باید بدانیم که این ماشین به هیچ وجه قابل ارتقا نیست.

سخت ترین بخش تعویض RAM بخش کار فیزیکی نیست، بلکه فرایند خرید آن است.

بر اساس پشتیبانی مادربورد نوع رم خریداری شده و قابل استفاده در دستگاه متفاوت است.مثل: DDR2، DDR3 که سرعت آن با مگاهرتز بیان می شود. هنگامی که این مورد را به درستی چک کردید میتوان گفت که خوب پیش رفتید. حتی می توانید اطلاعات را توسط سایت های مشاوره تولید کننده کامپیوتر پیدا کنید.

کی بورد لپ تاپ :

تعمیر لپ تاپ

تعمیر لپ تاپ

مشابه با RAM بسیاری از صفحه کلید های لپ تاپ را می توان تعویض کرد. اگر صفحه کلید لپتاپ دچار سایش یا پارگی شود ممکن است نیاز به انجام این کار داشته باشید.

جایگزینی صفحه کلید ممکن است نیاز به باز کردن چند پیچ، بیرون آوردن صفحه کلید از نگهدارنده و آزاد کردن کابل داده های متصل به مادر برد باشد. سپس کافی است همین مراحل را برای قرار دادن واحد جدید به صورت معکوس انجام دهید.

توجه داشته باشید که این توضیحات نشان می دهد که به طور کلی چگونه صفحه کلید لپ تاپ کار می کنند، اما حتماً استثناهایی وجود خواهد داشت. موضوع مهم سرچ کردن می باشد که بهترین راه سرچ آنچه برای لپ تاپ نیاز است جستجو در YOU TUBE است. ویدئوهای زیادی در رابطه با مراحل تعویض کیبورد در این سایت وجود دارد. همچنین Ifixit.Com منبع خوبی برای این نوع تعمیر و نگهداری است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *