نحوه تشخیص اصل بودن گوشی با شماره IMEI

نحوه تشخیص شماره IMEI

امروزه اکثر گوشی های وارد شده در ایران یا ثبت نشده هستند و یا به صورت قاچاق وارد می شوند و اکثر فروشندگان موبایل گوشی فروخته شده را اصل میدانند در صورتی که از ظاهر گوشی نمی توان به اصل یا تقلبی بودن گوشی پی برد. یکی از کاربردهای شماره سریال IMEI تشخیص اصل بودن گوشی و سرقتی نبودن گوشی های کار کرده می باشد درصورتی که شماره IMEI گوشی با شماره IMEI روی جعبه گوشی متفاوت باشد باید از خرید آن گوشی صرف نظر کرد البته شماره IMEI کاربردهای دیگری نیز دارد در ادامه 6 روش نحوه تشخیص شماره IMEI در سیستم عامل آندروید، IOS و ویندوز را توضیح خواهیم داد:

1. شماره گیری کدهای دستوری:
اولین راه برای بدست آوردن شماره IMEI شماره گیری کد دستوری *#06# می باشد. البته این شماره برای بعضی از گوشی ها جواب نمی دهد در این صورت شما می توانید از روشهای دیگر استفاده کنید.

کد دستوری2. با استفاده از جعبه گوشی

در صورتی که گوشی Iphone شما پک شده باشد مسلما امکان باز کردن جعبه برای استفاده از روش اول وجود ندارد اما شماره IMEI در پایینترین قسمت پشت جعبه وجود دارد که از طریق وارد کردن آن در سایت اپل  مطابقت نام آن از اصل بودن گوشی اطمینان حاصل کنید.

Check-the-codes-markings-on-its-box

3. گاهی اوقات در بعضی گوشی ها شماره IMEI داخل سینی سیم کارت چاپ شده است اگر به سوزن خارج کننده سیم کارت دسترسی داشتید می توانید این روش را هم امتحان کنید

Check-the-SIM-card-tray

4. بررسی قسمت درباره تلفن (About Phone )در گوشی های آندرویدی

در گوشیهای آندرویدی وارد تنظیمات گوشی (setting) سپس بخش درباره تلفن (About phone) و در نهایت قسمت وضعیت (Status) را بررسی کنید احتمالا گزینه به نام IMEI وجود خواهد داشت

Check-the-About-phone-menu-on-Android

5. قسمت About در IOS

IOS هم مانند آندروید دارای قسمت About می باشد که میتوان از قسمت تنظیمات و درون فهرست General  آن را پیدا کرد بعد از ورود به About گزینه ای به نام IMEI وجود دارد.

Check-the-About-menu-on-iOS

6. بررسی About در ویندوز فون

وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس در قسمت About بعد از نمایش اطلاعاتی از گوشی و سیستم عامل می توانید شماره IMEI را پیدا کنید.

Check-the-About-menu-Windows-Phone

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *