کاهش مصرف دانلود تلگرام

کاهش مصرف دانلود تلگرام

کاهش مصرف دانلود تلگرام

کاهش مصرف دانلود تلگرام

در این مقاله سعی داریم تا راهکار هایی جهت کاهش مصرف دانلود تلگرام ارائه دهیم تا با استفاده از آن شما بتوانید مصرف اینترنت خود را و هم چنین بارگزاری خود را کاهش دهید

دانلود اتوماتیک را غیرفعال کنید!

تلگرام  به صورت پیش‌فرش تمامی تصاویر، صدا‌های ضبط شده، موزیک‌ها و GIFها را بدون اجازه و درخواست شما به طور خودکار دانلود می‌کند. به این صورت که اگر در کانالی عضو هستید، با باز کردن آن به سرعت شاهد بارگزاری تصاویر، GIFها و صدا‌های ضبط شده خواهید بود. این عمل برای موزیک‌ها به این صورت بوده که در صورت دانلود یک فایل صوتی، فایل‌های صوتی بعدی هم به صورت اتوماتیک دانلود می‌شوند. شاید شما هیچ‌ وقت هم متوجه دانلود شدن فایل‌های بعدی نشوید، اما به طور کل این حجم شماست که در این‌جا مصرف می‌شود. خوشبختانه تلگرام تنظیمات خاصی را برای این موارد قرار داده و شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید.

غیرفعال کردن دانلود اتوماتیک جهت کاهش مصرف دانلود تلگرام

غیرفعال کردن دانلود اتوماتیک جهت کاهش مصرف دانلود تلگرام

برای اعمال این تغییرات وارد منوی تنظیمات شده و از آن‌جا Data and Storage را انتخاب کنید. در قسمت اول سه گزینه وجود دارد که نحوه دانلود خودکار در شرایط مختلف را توضیح می‌دهد. When using mobile data تنظیمات مربوط برای زمانی است که از اینترنت سیمکارت‌تان استفاده می‌کنید. When connected on Wi-Fi تنظیمات مربوط برای زمانی است که از وای‌فای برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید. در آخر When roaming تنظیمات مربوط برای زمانی است که از رومینگ سیمکارت استفاده می‌کنید.

با توجه به شرایط‌ استفاده‌تان از اینترنت و تلگرام وارد یکی از بخش‌های موجود شوید. بعد از آن منویی نمایان می‌شود که در آن لیستی از انواع فایل‌ها قرار گرفته است. کنار هر کدام یک چک‌باکس وجود داشته که شما توسط آن‌ می‌توانید فایل‌هایی را که می‌خواهید به طور خودکار دانلود شوند را تیک بزنید و تیک بقیه را پاک کنید.

با انجام این کار دیگر فایل‌هایی که تیک‌شان را برداشته‌اید، به صورت خودکار دانلود نمی‌شوند و اگر شما نیاز به دانلود‌شان داشتید، می‌توانید به صورت دستی به بارگذاری آن‌ها اقدام کنید. پیشنهاد می‌کنیم حتما دانلود اتوماتیک موزیک‌ها را غیرفعال کنید؛ چرا که این دسته از فایل‌ها حجم زیادی از اینترنت‌ شما را مصرف خواهند کرد.

پوشه کش تلگرام را زود‌به‌زود پاک نکنید!

پاک نکردن کش تلگرام جهت کاهش مصرف دانلود تلگرام

پاک نکردن کش تلگرام جهت کاهش مصرف دانلود تلگرام

پاک کردن فایل‌هایی که توسط تلگرام معمولا در حافظه داخلی و گاهی هم در حافظه خارجی ذخیره می‌شوند، باعث می‌شود تمام محتوای چندرسانه‌ای که در این اپ دانلود کرده‌اید، حذف شوند. نتیجه حذف شدن این محتوا هم دانلود دوباره این فایل‌ها خواهد بود. به عنوان مثال شما تمامی کش‌های تلگرام را پاک می‌کنید و بعد از آن وارد یک کانال که تصاویر و فایل‌های صوتی‌اش پیش از پاک کردن کش، دانلود شده بود، می‌شوید. در این حالت تلگرام بار دیگر شروع به دانلود آن فایل‌ها می‌کند.بنابراین بهتر است زود‌به‌زود کش تلگرام را پاک نکنید و یا اگر با کمبود حجم مواجه هستید، از طریق آموزش بالا برای غیر فعال کردن دانلود تمامی فایل‌ها اقدام کنید تا کاهش مصرف دانلود تلگرام را داشته باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *