سرویس های ذخیره سازی ابری

سرویس های ذخیره سازی ابری

با استفاده از سرویس هاس ذخیره سازی ابری کافیست شما فقط یک بار فایل یا اطلاعات مورد نظرتان را در آن قرار دهید و با هر دستگاه دیگری به آن دسترسی داشته باشید حتی از طریق سایت مربوط به سرویس ذخیره سازی ابری می توانید به آن اطلاعات دسترسی داشته باشید.

سرویس های ذخیره سازی ابری را هم می توانید از طریق سایت سرویس دهنده و هم از طریق جستجو در اینترنت مطابق با سیستم عامل مورد استفاده در دستگاهتون دانلود و نصب کنید.البته بهتر است از طریق خود سایت سرویس دهنده ذخیره سازی ابری دانلود شود چون نسخه آن بروز است.

سرویس های ذخیره سازی ابری چگونه کار می کنند؟
برای استفاده از سرویس های ذخیره سازی ابری هم می توانید وارد سایت آن سرویس دهنده شوید و یک اکانت ایجاد کنید سپس با اکانتتان وارد سایت سرویس ذخیره سازی می شوید اپلیکیشن آن دانلود می شود و به صورت shortcut روی صفحه دسکتاپتان قرار می گیرد وهم می توانید اپلیکیشن آن را مطابق با سیستم عامل مورد استفاده خود دانلود کنید هر فایل یا اطلاعاتی را در آن قرار دهید و وقتی وارد اکانت خود در سایت سرویس ذخیره سازی ابری می شوید اطلاعات قرار داده شده را می توانید ببینید و لینکی برای آن ایجاد می کند در صورتی که بخواهید آن را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید می توانید آن لینک را برای اشتراک قرار دهید و در صورتی که افراد بخواهند از آن فایل استفاده کنند با استفاده از آن لینک ، آن فایل را دانلود می کنند.
معرفی برخی از سرویس های ذخیره سازی ابری

Dropbox

Dropbox
برای استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری Dropbox هم میتوانید وارد سایت آن یعنی www.Dropbox.com شوید و هم می توانید اپلیکیشن آن را مطابق سیستم عامل دستگاهی که با آن کار می کنید دانلود کنید. این سرویس 2GB فضا به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

• Google Drive

google-drive
برای استفاده از این سرویس با وارد کردن اکانت Gmail خود در سایت drive.google.com می توانید از 15GB فضا استفاده کنید.

• Microsoft OneDrive

OneDrive
این سرویس نیز 15GB فضا در اختیار کاربر قرار می دهدو جزء معدود سرویس دهنده ذخیره سازی ابری است که دارای نرم افزار برای ویندوزفون می باشد سایت این سرویس ذخیره سازی onedrive.live.com است.

• Box

Box
این سرویس ذخیره سازی نیز روی همه سیستم عامل ها از جمله ویندوز فون قابل استفاده است و 10GB فضا در اختیار کاربر قرار می دهد. www.box.com آدرس سایت این سرویس می باشد.

•Apple iCloud

apple-icloud
این سرویس توسط کمپانی اپل طراحی شده و فقط برای سیستم عامل های iOS و OS X و اخیرا ویندوز قابل استفاده بوده و فقط 5GB فضا در اختیار کاربر قرار می دهد سایت این سرویس www.apple.com/icloud می باشد.

• Spideroak

spideroak
تفاوت این سرویس با سرویس های دیگر این است اطلاعات را قبل از آپلود روی سرور رمزگذاری می کند در واقع امنیت اطلاعات حتی در هنگام انتقال اطلاعات نیز برقرار است این سرویس در نسخه رایگان 2GB فضا در اختیار کاربر قرار می دهد. سایت این سرویس www.spideroak.com می باشد.

• Amazon Cloud Drive

amazon-cloud-drive
www.amazon.com/clouddrive/learnmore آدرس سایت این سرویس ذخیره سازی می باشد ، 5GB فضای رایگان در اختیار کاربر قرار می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *