ترفند حذف اپلیکیشن های پیش فرض ویندوز 10

ترفند حذف اپلیکیشن های پیش فرض ویندوز10

برای فراگیری ترفند حذف اپلیکیشن های پیش فرض ویندوز 10 با ما در ادامه همراه باشید:

ویندوز ۱۰ نیز مانند نسخه پیشین خود یعنی ویندوز ۸ دارای اپلیکیشن های پیشفرض نصب شده در منو استارت خود می باشد.شایدبخواهید که برخی از این اپلیکیشن ها را از قسمت All Apps پنهان کنید، اما اگر دقت کرده باشید هیچ راهی برای پنهان سازی این اپلیکیشن ها از این منو وجود ندارد و شما ناچار هستید که برای پنهان سازی اپلیکیشن مورد نظر خود، آن را از ویندوز حذف نصب کنید. برخی از این اپلیکیشن ها را می توانید به سادگی حذف نمود اما برخی دیگر از آن را نیاز است تا با انجام یک ترفند حذف نمایید.

ترفند

برای حذف اپلیکیشن های پیشفرض مانند Get Office, Get Skype, Get Started, Microsoft Solitaire Collection, Money, News, Phone Companion, and Sports app کار بسیار سختی پیش رو ندارید و تنها کافیست در منو استارت بر روی نام اپلیکیشن مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه “Uninstall” را انتخاب کنید.

ترفند2

اما برخی دیگر از این اپلیکیشن ها را نمی توان با روش بالا حدف نمود. برای حذف این اپلیکیشن ها میبایست از طریق Powershell اقدام به حذف نصب آنان نمود.

پس بدین منظور ابتدا عبارت Powershell را در نوار جستجوی کورتانا وارد نموده کرده تا در نتایج جستجو ظاهر شود.

سپس بر روی گزینه Windows Powershell راست کلیک نموده و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید.

در صورتی که با پیغام مربوط به User Account Control روبرو شدید، بر.روی Yes کیک کنید.

ترفند1

اکنون برای حذف اپلیکیشن های مورد نظر کافیست تا کد مربوط به آن ها را در محیط Powershell کپی/پیست نموده و سپس کلیک Enter را فشار دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *