تعمیر کامپیوتر در محل 

کامپیوتر وسیله ای است که امروزه اغلب در هر مکانی می‌توانید آنرا پیدا کنید. از سازمان ها گرفته تا منازل، این وسیله همه جا حضور دارد. کامپیوتر وسیله ای پیچیده است که از قطعات زیادی تشکیل شده است. در صورت خرابی سیستم یا لپ تاپ ممکن است بسیاری از روندهای کاری شما با اختلال مواجه شود. راه حل ما برای این مشکل، تعمیر کامپیوتر یا لپ تاپ شما در محل خود شماست. شرکت پانته‌آ خدمات تعمیر کامپیوتر در محل اصفهان را برای شما ارائه می‌کند.

مزایای تعمیرات در محل

 • در صورت تعمیر کامپیوتر در محل در اصفهان اطمینان می‌یابید که اطلاعات محرمانه شما محافظت خواهد شد چرا که اطلاعات خصوصی شما درصورت مراجعه به مراکز غیرمعتبر ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرد حتی اگر آنها را پاک کرده باشید.
 • حمل دستگاه به محل تعمیرگاه مدت زیادی از وقت شما را می‌گیرد و هزینه های حمل و نقل را به شما تحمیل می‌کند.
 • بعد از انتقال کامپیوتر به محل مورد نظر شما پس از تعمیر ممکن است به هر دلیلی مثلا نصب نادرست سیستم در محل یا مشکلات برق محل، دستگاه روشن نشود یا مشکل دیگری پیدا کند و مجبور شوید مجددا به تعمیرگاه مراجعه کنید. در حالیکه درصورت تعمیر در محل دستگاه را تست کرده و تحویل می‌گیرید.

کامپیوتر یا لپ تاپ شما شما نیاز به تعمیردارد؟

کافیست این فرم را پر کنید

یا

با ما تماس بگیرید

نرم افزارهای سنجش سلامت سخت افزار کامپیوتر

یکی از خدمات ویژه‌ای که در شرکت پانته آ برای مشتریان انجام می‌شود، نصب برنامه های پایش سلامت کامپیوتر بر روی سیستم می‌باشد. این برنامه‌ها که مجموعه برنامه‌های کنترل کیفیت هستند، کمک می‌کنند که در یک زمان کوتاه کل سخت افزار سیستم را مورد بررسی قرار دهید تا هرگونه خرابی یا مشکل احتمالی را به کارشناس یا کاربر اطلاع دهد.

طریقه استفاده از این نرم افزارها پس از انجام هر نوع تعمیرات بر روی کامپیوتر، به شما اموزش داده می‌شود. این کار دو مزیت دارد.

 • اول اینکه شما مطمئن می‌شوید اقدامات انجام شده روی کامپیوتر چه نتایجی را داشته و سیستم را کاملاً تست کرده و تحویل می‌گیرید.
 • مزیت دوم اینکه شما به عنوان کاربر سیستم به طور مداوم سیستم را تحت نظر قرار می‌دهید و به محض مشاهده کوچکترین علامت و نشانه از خرابی با بررسی مشکل از آسیب های جدی بعدی به سیستم جلوگیری کنید که البته برای بررسی علت مشکل باید کارشناس را در جریان قرار دهی.

نرم افزاهای کنترلی وظایف زیر را برعهده دارند

 1. نرم افزار کنترل وضعیت هارد: سلامت هارد دستگاه شما را نشان می‌دهد و اگر مقدار سلامت از ۱۰۰ پایین تر بیاید نشانه آ ن است که امکان دارد بزودی اطلاعات روی هارد را از دست بدهید. در این صورت می‌توانید به سرعت از اطلاعات روی هارد پشتیبان تهیه کرده و اقدتم به تعویض هارد نمایید.
 2. نرم افزار سنجش عملکرد سیستم تحت فشار: که نشان می‌دهد درصورت استفاده زیاد از منابع سیستم از جمله CPU و  RAM دمای سیستم تا چه حد بالا رفته و آیا منجر به خاموش شدن یا ریست شدن دستگاه می‌شود یا خیر. در اینصورت باید نسبت به بازبینی سلامت قسمتهای مختلف توسط کارشناس اقدام شود.
 3. نرم افزارهای لازم برای افزایش کارایی هارد: پس از استفاده مکرر از هارد شکاف هایی بین نواحی استفاده شده ایجاد می‌شود که باید توسط نرم افزار های ویژه اقدام به مرتب سازی آنها کرد تا کارایی هارد به حداکثر برسد.

تعمیرات نرم افزاری

نصب ویندوز 

نصب آنتی ویروس

نصب نرم افزارهای تخصصی

تعمیرات سخت افزاری

تعمیر بورد

تعویض قطعات

ارتقا سیستم

جنرال سرویس

تفکیک کامل قطعات داخلی

تمیز کردن داخل سیستم

بررسی اتصالات داخلی

تعمیرات کامپیوتر از راه دور

برخی از اشکالات بوجود امده در کامپیوتر، نرم افزاری هستند. یعنی مربوط به قطعات فیزیکی نیست. این نوع مشکلات در صورتیکه زیاد زمانبر نباشند و اشکال نرم افزاری باعث قطع اینترنت نشده باشد، از راه دور و از طرق اینترنت قابل رفع هستند. 

 

اجزای تشکیل دهنده یک سیستم کامپیوتر عبارتند از :

 • مانیتور
 • کیس
 • کیبورد
 • ماوس
 •  اسپیکر های کامپیوتر

هر کدام از این قطعات به یکدیگر وابسته اند و اگر هر یک نباشند کل سیستم دچار اختلال می‌شود. هر کدام از این اجزا نیز از تعداد زیادی قطعه تشکلیل شده است که ممکن است هر کدام از این قطعات دچار مشکل شده و خرابی شود. مهمترین جزء تشکلیل دهنده ی این سیستم کیس است که در اینجا به بررسی قطعات داخلی کیس، وظایف آنها و خرابی و تعمیر آنها می‌پردازیم.

کیس چیست ؟

کیس کامپیوتر یک جعبه فلزی است که قطعات اصلی کامپیوتر روی آن سوار می‌شود و بسته به قطعات مورد نظر شما اندازه های مختلفی دارد. بطور مثال:

مینی کیس‌ها، کیس های کوچکی هستند که بطور خوابیده یا ایستاده قابل استفاده هستند و اندازه کوچکی دارند. کیس‌های خانگی، کیس های معمولی هستند که فقط بطور ایستاده قابل استفاده اند.

کیس های صنعتی یا گیمینگ به دلیل استفاده مکرر و سنگین، باید خروجی و ورودی هوای زیادتری به نسبت کیس های خانگی داشته و فضای مناسبی جهت قرارگیری قطعات داشته باشند. چون هر چه قطعا بروز تر و قوی تر می‌شود اندازه ی آن نیز بزرگتر شده و در نتیجه فضای بیشتری را اشغال می‌کند. به همین دلیل نیز باید کیس اندازه ی بزرگتری داشته باشد. از انواع کیس ها گذشته و به سراغ بررسی قطعات اصلی تشکیل دهنده یک کیس اسمبل شده می‌رویم.

 • مادربرد (Motherboard):

مادربرد مهمترین قطعه تشکیل دهنده یک کیس است که تمامی قطعات بر روی آن سوار می‌شوند. از جمله قطعات زیر:

 • پردازنده (CPU):

پردازنده یکی از قطعاتی است که بر روی مادربرد نصب شده و وظیقه انجام محاسبات و عملیاتی که بر روی سیستم عامل انجام می‌دهیم را دارد. همچنین یکی دیگر از وظایف این قطعه اولویت بندی کارهاست. یعنی به ترتیب کار مهمتر را در اولویت گذاشته و اول آنرا انجام می‌دهد. البته در نسل های جدید پردازنده کارهای اولویت بندی شده را بصورت تکه تکه انجام می‌دهد. یعنی ابتدا روی کار شماره ۱ تمرکز، سپس وقفه ای ایجاد کرده و به سراغ کار ۲ رفته و سپس بر روی کار ۱ بازمی‌گردد. این عملیات با سرعت بسیار بالایی انجام شده و کاربر متوجه این عملیات نمی‌شود. حتی اگر شما کیس را روشن کنید ولی استفاده نکنید باز هم پردازنده در حال محاسبات است چون که در هر حال حتی اگر شما به سیستم خود دست نزنید بازهم نرم افزارهای زیادی در حال کار کردن برای پایدار نگ داشتن سیستم شما هستند.

 • فن پردازنده (CPU fan) :

فن پردازنده همانطور که از نامش پیداست وظیفه ی خنک نگه داشتن پردازنده را دارد. پردازنده به دلیل انجام عملیات‌های مکرر از خود گرما صادر میکند و اگر فن برای خنک کردن پردازنده نباشد، پردازنده سیستم را ریستارت می‌کند و اگر این کار تداوم یابد پردازنده از کار افتاده و باید به فکر یک پردازنده دیگر باشید. . بر روی فن پردازنده نیز خمیری به نام خمیر سیلیکون زده می‌شود که این خمیرها نیز وظیفه دارند گرما را بهتر به بیرون انتقال دهند. بنابراین باید بصورت دوره‌ای فن پردازنده خود را سرویس کرده و خمیر بزنید. البته توصیه می‌کنیم این کار را خودتان انجام نداده و به متخصص واگذار کنید. چرا که اگر پایه های فن به درستی نصب نشود، سی پی یو داغ شده وعلاوه بر سی پی یو ممکن است مادربورد هم آسیب ببیند.

 • رم (RAM) :

رم  یک نوع حافظه و یکی دیگر از قطعات یک کیس است که روی مادربرد نصب شده و وظیفه دارد پروسه یا کارهای در حال انجام یا انجام شده را در خود نگه دارد. خیلی از کاربران رم را با فضای ذخیره سازی (Hard HDD,SSD) اشتباه می‌گیرند. این دو کاملا از هم دیگر جداست و هیچ ربطی به همدیگر ندارند. چون رم یک حافظه کوتاه مدت بوده و بعد از خاموش شدن و ریستارت سیستم اطلاعات آن پاک میشود ولی هارد اینطور نیست. حجم حافظه رم در کامپیوترهای مختلف  از 512 مگابایت در سیستم های قدیمی تا 64 گیگا بایت در سیستم های بسیار قدرتمند متفاوت است. مقدار این حافظه و میزان باس آن تأثیر بسیار زیادی در سرعت کامپیوتر دارد.

 • هارد یا فضای ذخیره سازی دائم (Hard):

هارد بر خلاف رم قطعه ای است که فایل ها یا پروسه های تمام شده را در داخل خود بصورت دائمی نگه میدارد ( البته در صورتی که به دست کاربر یا ویروس و یا بر اثر ضربه پاک نشوند) هارد از یک قطعه مکانیکی به نام HDA (Hard Drive Assembly) تشکیل شده است. در داخل هارد به هیچ وجه نباید گرد و خاک برود چون باعث خرابی سریع هارد می‌شود. زیرا هارد با سرعت بسیار زیادی میچرخد ( بین 5400 دور در دقیقه تا 7200 دور دقیقه) و گرد و خاک باعث خرابی هارد می‌شود.باز و بسته کردن هارد باید در شرایط کاملاً ایزوله انجام شود و فقط شرکت هایی که دارای تخصص و امکانات ریکاوری (بازیابی اطلاعات) هستند مجاز به باز کردن هارد می‌باشند.

 • کارت گرافیک (VGA):

این قطعه که یکی از مهمترین قطعات برای گیمر ها و مهندسان است نیز بر روی مادر برد نصب می‌شود. وظیفه این کارت تبدیل سیگنالهای اطلاعات به سیگنالهای تصویر است. کارت گرافیک باید تصاویر خروجی را برای نمایش در مانیتور و در نتیجه برای دیدن کاربر ارائه دهد که دارای توابع مختلفی مثل شتاب دهنده و سرعت دهنده رندر سه بعدی و دو بعدی و رمز گشایی کردن فرمت های تصویری و ویدئویی و در بعضی کارت ها اتصال به دو یا چند مانتیور را داراست. کارت گرافیک علاوه بر پردازنده دارای حافظه است و هرچه این حافظه بروزتر و بیشتر باشد عملیات های گرافیکی با سرعت بهتری انجام می‌گردد. البته کارت گرافیک های جدید میتوانند بخشی از رم را نیز برای کارهای گرافیکی استفاده کنند که اصطلاحاً گفته می‌شود حافظه را شیر(share)  می‌کند. بعضی از فروشندگان این بخش از حافظه را هم جزو حافظه گرافیک معرفی می‌کنند که درواقع درست نیست.

 • پاور (Power):

پاور یا منبع تغذیه قطعه ای است که در صورت ضعیف بودن تمامی قطعات دچار مشکل می‌شوند. پاور همان قطعه ای است که شما کابل برق را به آن متصل می‌کنید و باید برق را با ولتاژ مناسب به قطعات برساند. توان یعنی توانی که پاور می‌تواند بدون فشار آوردن به خود آن را برای قطعات تامین کند. توان در تامین انرژی سیستم نقش بسزایی دارد. هر پاور دارای ورژن است که در هنگام خرید سعی کنید برحسب قطعات خود ورژن مناسب را انتخاب نمایید.

یکی از خدماتی که در این زمینه وجود دارد، جنرال سرویس است این سرویس شامل سرویس فن ها و روغن کاری فن ها و رفع ایرادات جزئی می‌باشد که باید بصورت دوره ای حتما انجام گردد تا از فشار و گرما بر قطعات جلوگیری شود. شما در صورت هر گونه صدای اضافی باید سیستم خود را چک کنید.

قطعات ذکر شده قطعاتی هستند که بیشترین خرابی را در میان قطعات دیگر دارند. کارشناسان ما قادر خواهند بود در صورت ایجاد هرگونه مشکل در زمینه سخت افزار به یاری شما بشتابند. در صورت تمایل به تعمیر کامپیوتر در محل اصفهان می‌توانید با ما تماس بگیرید ، یا اینکه با پر کردن فرم سفارش منتظر تماس کارشناسان ما باشید. کارشناسان ما نیز به سرعت با شما تماس گرفته و هماهنگی های لازم را با شما انجام می‌دهند.