ماشین های اداری، از اقلام بسیار ضروری هر شرکت و سازمان خدماتی هستند. بنابراین عدم کارایی مناسب یا توقف کارکرد این ماشین ها باعث بروز مشکلات بسیاری در ارائه خدمات آن واحد می‌گردد و جبران خسارات ناشی از آن بسیار پر هزینه خواهد بود. یکی از اساسی ترین قطعات تشکیل دهنده یک چاپگر، کارتریج  است که در این بخش به تفصیل به شرح آن و خدمات شارژ کارتریج درمحل اصفهان توسط شرکت پانته آ پرداخته می‌شود، می پردازیم.

شارژ کارتریج در محل

اصولی ترین روش استفاده از کارتریج این است که پس از مصرف و اتمام شارژ تعویض شود ولی برای کاهش هزینه های چاپ برخی از کاربران  به جای خرید کارتریج جدید و تعویض آن ،کارتریج دستگاه را شارژ می کنند.

برای شارژ کارتریج لازم است شما کارتریج را به یکی از مراکز خدماتی فعال در این زمینه ببرید. که با توجه به بعد مسافت، ترافیک و کمبود وقت ممکن است بسیار دردسر ساز باشد، درصورتیکه امکان شارژ کاتریج شما در محل خودتان با کیفیت وسرعت بالا وجود دارد.

مزایای استفاده از خدمات شارژ کارتریج در محل

کارتریج دستگاه شما نیاز به شارژ دارد؟

کافیست این فرم را پر کنید

یا

با ما تماس بگیرید

آیا شارژ کارتریج در محل واقعاً امکان پذیرهست؟

در صورتی که کارتریج شما نیاز به شارژ و تعویض قطعات داشته باشد، دریافت خدمات در محل مورد نظر شما امکان پذیر است،همچنین این خدمات در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود؛ اما اگر دستگاه مشکلات دیگری هم داشته باشد، برای مثال کارتریج پودرریزی داشته و از این رو پودرها به داخل دستگاه ریخته و این باعث خرابی کارکرد دستگاه شده است. کارشناس تا جایی که ممکن است، به تعمیر دستگاه می‌پردازد؛ اما اگر مشکل خیلی حاد باشد و نیاز به باز کردن خود دستگاه چاپگر هم باشد، در این صورت، معقولانه‌ترین روش این است که شما اجازه دهید تا چاپگر به تعمیرگاه ارسال شود.

سرویس جنرال کارتریج

خدمت ویژه ای از شرکت پانته آ

سرویس های جنرال دوره ای کارتریج، راهکار بسیار مناسبی جهت کاهش استهلاک دستگاه چاپگر شما و بالا رفتن عمر مفید آن می باشد. همچنین باعث افزایش کیفیت و سرعت عملکرد دستگاه و نهایتاً عدم بروز مشکلات ناگهانی خواهد شد. این سرویس به طور اختصاصی توسط تعمیرکاران شرکت پانته آ انجام شده و در هیچ یک از شرکتهای همکار به این صورت انجام نمیشود. ضمنا سرویس جنرال کاملا رایگان انجام می‌گیرد. تاکید مجدد این که سرویس های جنرال به صورت کارشناسی شده توسط نیروی فنی و مورد اعتماد شما ، نهایتاً می تواند باعث افزایش کارکرد دستگاه و کاهش چشمگیر خسارات احتمالی به سازمان شما شده و نهایتاً در یک دوره زمانی حتی تا حدود ۷۰% باعث کاهش هزینه های شما و افزایش عمر دستگاه شود.

مواد مصرفی با کیفیت

تونرها با توجه به مشخصات ، کیفیت و برند کمپانی سازنده دارای قیمت های متفاوتی هستند. به همین دلیل است که شرکت هایی که در زمینه شارژ کارتریج فعالیت میکنند با ارائه قیمت های متفاوت برای شارژ کارتریج بازار به چالش در آورده اند. بطور معمول مصرف کنندگان اطلاعات دقیق و کاملی در این زمینه ندارند و تنها شاخصه تعیین کننده هزینه خدمات خواهد بود،در حالی که استفاده از تونرهای غیر اصلی و بی کیفیت در شارژ کارتریج صدمه جدی به دستگاه وارد می کند و بعد از مدت اندکی هزینه های زیادی بابت تعمیر پرینتر و یا خرید چاپگر جدید متحمل خواهید شد. اکثر تونرهای موجود در بازار تولید کشور چین و کره هستند و فاقد کیفیت مناسب میباشند در حالیکه شارژ کارتریج توسط شرکت پانته آ با تونرهای اصلی و با کیفیت انجام می شود. لازم به ذکر است استفاده از تونر اصلی و با کیفیت موجب می شود کارتریج شارژ شده تعداد برگ بیشتری را با کیفیت بالاتری چاپ کند.

آشنایی با قطعات کارتریج

درام

درام یک قطعه به شکل استوانه و رنگ سبز است که یکی از قطعات مهم کارتریج به شمار می‌رود. وظیفه این قطعه انتقال تونر به روی کاغذ است و اگر کیفیت خوبی نداشته باشد یا معیوب باشد حتی اگر از بهترین پودر هم استفاده کرده باشید نباید انتظار چاپ با کیفیت را داشته باشید. درام‎ها حساس هستند و برای مدت خیلی طولانی دوام ندارند، بنابراین در برخی موارد احتمال دارد که نیاز به تعویض آن باشد.

علائم خرابی درام کارتریج

لکه های سیاه

درصورتیکه لک یا نقطه روی اسناد چاپ شده مشاهده شود، می‌تواند نشانه ای از آسیب دیده درام باشد که مانع انتقال درست تونر به کاغذ می‌شود. گاهی این اشکال با پاک کردن درام توسط یک پارچه نرم تمیز حل می‌شود. در غیر اینصورت باید تعویض شود.

متوقف شدن چاپ توسط چاپگر

در چاپگرهای جدید، زمانی که تعداد صفحات چاپ شده به تعداد خاصی برسد، دستگاه هشداری مبنی بر لزوم تعویض درام کارتریج چاپگر لیزری را می‌دهد. این کار کمک می‌کند تا خروجی چاپگر با کاهش کیفیت ناشی از درام ضعیف مواجه نشود و درصورتیکه به این پیغام توجه نشود سنسور چاپ را متوقف می‌کند.

چاپ تار

اگر نتیجه چاپ تار و غیر واضح باشد، علاوه بر اینکه ممکن است نیاز به شارژ داشته باشد، می ‎تواند به این معنی باشد که درام آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد. بنابراین با چک کردن تونر تشخیص می‌دهید که مشکل مربوط به تونر است یا درام.

کیفیت ضعیف چاپ

اگر بخشی از خروجی چاپگر حالت محو شدگی داشته باشد و پس از بررسی و اطمینان از میزان شارژ کارتریج باز هم مشکل حل نشود زمان تعویض درام رسیده.

دلایل خرابی درام:

آسیب دیدن فیزیکی درام

درام به دلیل داشتن فعالیت مکانیکی در طول زمان مستهلک می‌شود.در اثر ضربه یا قرار دادن کاغذ دارای سوزن منگنه در چاپگر، سطح درام خراشیده می‌شود.استفاده از کاغذهای نامرغوب عمر درام را کم می‌کند.اگر با یک کارتریج تعداد زیادی چاپ بصورت یک جا یعنی در یک زمان کوتاه بگیرید، درام ضعیف می‌شود و بهتر است از ظرفیت چاپ کارتریج در مدت طولانی تری استفاده شود.

مگنت

مگنت قطعه ای است که از کلمه MAGNET و به معنای آهن ربا گرفته شده است. مگنت استفاده های زیادی در زندگی روز مره ما و همچنین صنایع دارد. در کارتریج های لیزری نیز قطعه ای بنام مگنت وجود درد. این قطعه یکی از قطعات مهم در هر کارتریج لیزری می باشد. مگنت وظیفه جذب تونر داخل مخزن را دارد. از طریق مگنت تونر از داخل مگنت جذب و بعد از فرایندی که بر روی دارم انجام می شود به درام چسبیده که این تونر بعد از ایجاد فعل و انفعالاتی بروی کاغذ نشانده میشود.

مگنت

فوم رول کارتریج یکی از قطعات کارتریج لیزری است. فرقی میان فوم رول و فوم رولر وجود ندارد. این قطعه که به صورت رول می باشد از جنس لاستیک یا نمد است که در بین تمامی قطعات یک کارتریج تنها قطعه ای است که کمتر خراب می شود اما با این حال باید توجه ویژه ای هنگام مصرف به آن بشود. مسئولیتی که این قطعه از کارتریج لیزری به عهده دارد تمیز کردن ضایعات باقی مانده بر روی درام است که بعد از چسبیده شدن تونر روی کاغذ به درام هم می چسبد.

پرسش های متداول

همه کارشناسان شرکت پانته آ با کارت شناسایی معتبر وبا هرم ویژه ی شرکت پانته آ در محل حاضر می‌شوند. کارشناسان شرکت پانته آ قبل از استخدام علاوه بر آزمون های تخصصی و علمی، آزمون های روانشناسی را نیز پشت سر گداشته اند و از نظر عدم سوء سابقه از مراجع ذی صلاح مورد استعلام قرار گرفته اند. علاوه بر این تحقیقات محلی برای تایید سلامت شخصیتی کارشناسان صورت گرفته و هر کدام از آنها پس از حداقل ۱ سال کار در مرکز اجازه حضور در محل را دریافت می‌کنند.

شارژ کارتریج اچ پی HP

شارژ کارتریج کنون CANON

شارژ کارتریج اپسون EPSON

شارژ کارتریج برادر BROTHER

شارژ کارتریج ریکو RICHO

شارژ کارتریج سامسونگ SAMSUNG

شارژ کارتریج لیزری رنگی
شارژ کارتریج لیزری سیاه و سفید (تک رنگ)
شارژ کارتریج جوهر افشان سیاه و سفید (تک رنگ)
به هزینه های خدمات هزینه ی ایاب و ذهاب (به نسبت فاصله مکانی از مرکز شهر) اضافه می‌شود.
 
بله کارشناس قبل از انجام هر تعمیری روی دستگاه شما هزینه آن را اعلام می‌کند و درصورت توافق شما خدمات انجام می‌گیرد. اگر کارشناس در محل حضور یابد و عیب یابی دستگاه را انجام دهد ولی مشتری مایل به شارژ نباشد، فقظ هزینه کارشناسی دریافت می‌شود.