چاپگر, مقالات

چگونه روی پاکت نامه چاپ کنیم؟

در صورتی که قصد چاپ روی پاکت نامه به بصورت اختصاصی برای فروشگاه یا شرکت خود را دارید و یا اینکه می خواهید از انواع پاکت های فانتزی برای تبریک مناسبت ها استفاده کنید و روی آن متن دلخواه تان را چاپ کنید و یا حتی برای هر یک از مشتریان خود یک نمونه ی اختصاصی چاپ کنید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم:

چه پرینتر هایی برای چاپ روی پاکت نامه مناسب هستند؟

پرینت کردن روی انواع پاکت به وسیله ی پرینترهای لیزری می تواند دلیل بروز بسیاری از مشکلات در چاپگر شود. دلیل به وجود آمدن این مشکلات این است که ضخامت پاکت بیشتر از کاغذ های استاندارد مورد استفاده در پرینتر است. در طول عملیات چاپ لازم است که پاکت مورد نظر از قسمت های داخلی دستگاه مثل کاتریج و فیوزینگ عبور کند و همین باعث بروز مشکلات در چاپگر می گردد. زیرا که ضخامت زیاد کاغذ به این قسمت ها آسیب می رساند.

همچنین همانطور که می دانید به روی لبه ی داخلی پاکت نامه نوار چسبناکی برای بستن در آن وجود دارد که در حین عبور از قسمت های گفته شده و در اثر حرارت بالا ذوب می شود و اجزائ داخلی پرینتر آسیب می رساند. به همین دلایل است که پیشنهاد می شود برای اینکار از پرینترهای جوهر افشان استفاده شود، چرا که این نوع چاپگر های توانایی چاپ کاغذ هایی با ضخامت بالاتر را دارند.

مراحل طراحی و چاپ پاکت نامه در Word

برای اینکار ابتدا باید وارد برنامه ی Word شوید. از قسمت Mailings گزینه ی Envelopes را انتخاب کنید. در کادر باز شده میتوانید مشخصات گیرنده و فرستنده را وارد کنید.در پایین کادر گزینه ی option وجود دارد که با زدن آن وارد تنظیمات بیشتر می شوید. همچنین می توانید با زدن گزینه ی Omit آدرس فرستنده را حذف کنید تا نامه ی شما برگشت نخورد.

در قسمت  Envelope options میتوانید سایز پاکت و نوع فونت برای چاپ را تغییر دهید و نیز در قسمت Printing options می توانید شیوه ی قرار گرفتن پاکت نامه را در پرینتر تعیین کنید. با انتخاب گزینه ی Face up فقط روی پاکت و با انتخاب گزینه ی  face down قادر به چاپ در پشت پاکت هستید. در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید و دوباره از قسمت Mailings گزینه یEnvelopes را انتخاب کنید و گزینه ی Print را انتخاب کنید.

دانلود نرم افزار چاپ روی پاکت نامه

علاوه بر روش ذکر شده شما می توانید برای طراحی پاکت نامه بصورت اختصاصی تر و به همراه تنظیمات بیشتر از نرم افزار هایی که به این منظور طراحی شده اند، استفاده کنید. برای مثال در نرم افزار Label joy می توانید برچسب دلخواه خودتان، انواع بارکد، امضای خودتان، و یا کارت ویزیت را به پاکت نامه اضافه کنید.

پرینترهای مناسب برای چاپ پاکت نامه

در بین پرینترهای موجود دربازار تعدادی از آنها مناسب برای چاپ پاکت نامه هستند. در ادامه به معرفی چند نمونه از آنها می پردازیم:

پرینتر لیزری Hp 102w                                                                                      پرینتر لیزری Canon 3010

پرینتر لیزری Hp M130fn                                                                                   پرینتر لیزری  Canon 6030

پرینتر لیزری Hp 102a                                                                                      پرینتر لیزری Canon MF 237w

پرینتر لیزری Hp M402d                                                                                  پرینتر لیزری Canon MF 236w

در  مقاله این سعی کردیم تا شما را با  چگونگی چاپ روی پاکت نامه در محیط ورد و آشنایی با پرینترهای مناسب اینکار آشنا کنیم. همکاران ما در شرکت پانته آ آماده ی پاسخگویی به سوالات شما در زمینه ی خرید یا تعمیر انواع ماشین های اداری و کاتریج می باشند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *