چاپگر, مقالات

آشنایی با مشکلات پرینتر Epson

مشکلات پرینتر Epson

پرینتر به عنوان یکی از پرکاربردترین ماشین های اداری در دنیای امروز است، بطوریکه در ادارات و شرکت ها کارکردن بدون آن تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد، اما مانند هر دستگاه دیگری ممکن است کاربران در حین کار کردن با آن دچار مشکلاتی شوند. در صورتی که شما آشنایی مختصری با چاپگر داشته باشید، می توانید بسیاری از این مشکلات را به راحتی برطرف کنید. در این مقاله سعی می کنیم تا شما را با مهم ترین مشکلات پرینتر Epson و راه حل برطرف کردن آنها آشنا کنیم.

مشکلات پرینتر Epson:

  • خشک کردن جوهر:

همانگونه که می دانید از پرینترهای جوهر افشان باید بطور مداوم برای چاپ استفاده شود، در غیر اینصورت ممکن است که جوهر در سوزن ها یا هد دستگاه خشک شده و عمل چاپ، با کیفت بالا انجام نگیرد. پس اولین راه برای جلوگیری از خشک شدن جوهر در قسمت های مختلف پرینتر و به ویژه هد دستگاه، استفاده ی مداوم از آن برای چاپ است.( حتی در صورتی که نیاز به چاپ ندارید، چند روز یکبار یک نسخه ی آزمایشی چاپ یا کپی کنید.)

  • کثیف شدن هد:

در صورتی که از پرینتر در محیط کار یا منزل استفاده می کنید، حتما متوجه شده اید که در اثر مرور زمان و استفاده ی مداوم از پرینتر ممکن است هد دستگاه کثیف شود. در این صورت رسوباتی در این قسمت تشکیل می گردد که به مرور باعث گرفتگی هد می شود. به این منظور لازم است که عمل پاک کردن هد دستگاه، هم به صورت نرم افزاری و هم به صورت دستی به صورت دوره ای و چند وقت یکبار، انجام گردد.

  • سوختن هد:

یکی از مهمترین مشکلات پرینترهای جوهر افشان سوختن هد دستگاه است.این مشکل به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد و نیز نشانه هایی دارد.

نشانه های سوختن هد:

  • کیفیت چاپ پایین می آید.
  • برگه های چاپ شده تتره رنگ یا سفید هستند.
  • کلمات چاپ شده یکنواخت و هماهنگ نیستند، یعنی جوهر به طور یکنواخت روی کاغذ قرار نمیگیرد و ترک خورده به نظر می رسد.

 

  • کاتریج های نامناسب با پرینتر:

در هنگام تهیه ی کاتریج به این نکته توجه کنید که حتما کاتریج خریداری شده از نوع اورجینال و اصلی و مناسب و سازگار با پرینتر شما باشد. در غیر اینصورت هم کیفیت چاپ پایین می اید و هم اینکه عمر دستگاه شما کم می گردد.

  • چشمک زدن چراغ کاتریج:

گاهی اوقات در حین چاپ با پرینتر های جوهر افشان متوجه می شوید که چراغ کاتریج به صورت چشمک زن روشن می شود. علت های زیادی ممکن است باعث بروز این مشکل شوند:

  • استفاده از کاتریج نامناسب:

نصب نبودن صحیح و یا استفاده از کاتریج نامناسب، مهمترین علت های روشن شدن چراغ چشمک زن کاتریج هستند. برای رفع این مشکل بهتر است که ابتدا مطمئن شوید که کاتریج خریداری شده سازگار با پرینتر است و هم اینکه از نصب و درست قرار گرفتن صحیح آن در پرینتر اطمینان حاصل کنید. هم چنین ممکن است که عمر کاتریج شما به پایان رسیده و نیاز به تعویض آن باشد.

  • وجود آلودگی و کثیفی در دستگاه:

وجود هر گونه آلودگی و گرد و غبار در قسمت های داخلی پرینتر مثل هد دستگاه یا برد آن و … موجب روشن شدن چراغ چشمک زن پرینتر می گردد. برای رفع این مشکل لازم است که هم قسمت های داخلی و هم قاب های خارجی دستگاه را بصورت دوره ای تمیز کنید.

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با مهم ترین مشکلات پرینتر Epson و راه حل آنها آشنا کنیم. همانطور که گفته شد در صورت آشنایی اولیه با پرینتر می توانید این ایرادات را برطرف کنید. در غیر اینصورت همکاران ما در شرکت پانته‌آ آماده ی پاسخگویی به سوالات و رفع مشکل شما در زمینه ی انواع ماشین های اداری، سیستم و لپ تاپ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *