چاپگر, مقالات

10 علت پایین بودن سرعت پرینتر

10 علت پایین بودن سرعت پرینتر

پایین بودن سرعت چاپ در پرینتر یا چاپگر در صورتی که در منزل و برای حجم های کاری پایین استفاده می کنید چندان مهم به نظر نمی رسد، ولی در صورتی که از دستگاه برای پرینت اسناد و مدارک و حجم کاری بالا و استفاده در ادارات وشرکت ها استفاده می شود، این کندی پرینتر آزار دهنده خواهد بود. در این مقاله سعی میکنیم تا به بررسی 10 علت پایین بودن سرعت پرینتربپردازیم:

سرعت چاپ در پرینترهای لیزری در هر دقیقه تقریبا بین 15 تا 100 صفحه و در پرینترهای جوهر افشان نهایتا 16 صفحه در دقیقه است. در فرآیند چاپ رنگی در پرینترهای جوهر افشان، رنگ مشکی باید با سه رنگ دیگر (زرد-آبی-قرمز) ترکیب شود و همین موجب پایین آمدن سرعت چاپ می گردد.

  •  تاثیر نوع کاغذ در سرعت چاپ

تنظیم سایز کاغذ در تنظیمات چاپگر تاثیر زیادی در سرعت چاپ دارد. بطور مثال در صورتی که در تنظیمات دستگاه، سایز کاغذ را A4 تعریف کرده باشید ولی از کاغذ A5 برای چاپ استفاده کنید، سرعت چاپ تا حدودی پایین می آید.

  •  پر بودن حافظه ی چاپگر

پر شدن حافظه ی پرینتر یکی از عوامل مهم در دستگاه است و با خالی کردن حافظه ی آن تا حدودی این مشکل برطرف می گردد.

  •  نوع چاپ

در چاپ سیاه و سفید که شفافیت و کیفیت تصویر نسبت به چاپ رنگی اهمیت کمتری دارد، می توانید تنظیمات دستگاه را روی حالت عادی و استاندارد قرار دهید و با اینکار سرعت چاپ بیشتر میشود.

  •  بالابودن حجم فایل مورد نظر

در صورتی که فایل مورد نظر شما برای چاپ دارای حجم بالایی باشد، طبیعتا سرعت چاپ پایین می آید.

  •  به روز رسانی درایور پرینتر

در صورتی که درایور چاپگر شما به روز رسانی نشده باشد و ورژن قدیمی داشته باشد، سرعت پرینتر شما پایین می آید. با به روز رسانی کردن درایور چاپگر از شرکت سازنده ی آن سرعت دستگاه را بالاتر ببرید.

  •  پرینترهای تحت شبکه

پایین بودن سرعت چاپ در پرینترهای تحت شبکه نسبت به پرینترهایی که متصل به شبکه نیستند، امری طبیعی است.

  •  ویروسی شدن کامپیوتر

نصب آنتی ویروس روی کامپیوتر باعث بالا رفتن سرعت سرعت چاپ پرینتر می گردد. در صورت ویروسی شدن کامپیوتر عمل چاپ با سرعت کمتری انجام میگیرد.

  •  مشکل در اتصالات چاپگر و مناسب بودن فیش اتصال

سالم بودن اتصالات چاپگر تاثیر زیادی در سرعت چاپ پرینتر دارد. در صورت پایین بودن سرعت چاپگر حتما اتصالات و فیش های مربوطه را بررسی نمایید. همچنین به این نکته توجه کنید که پورت مورد نیاز دستگاه شما با پورتی که استفاده می کنید یکی باشد. برای مثال در صورتی که پرینتر شما به پورت 3 نیاز دارد ولی شما از پورت 1.1یا 2.0 استفاده می کنید، سرعت پرینتر شما پایین می آید.

  •  آسیب دیدگی قطعات پرینتر

هر گونه آسیب دیدگی در هر قسمت از چاپگر (مثل فیوزینگ، درام،…) تاثیر زیادی در کیفیت و سرعت چاپ پرینتر دارد. با انجام دوره ای سرویس چاپگر (حداقل 2سال یکبار) از سالم بودن قطعات چاپگر مطمئن شوید.

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با 10علت پایین بودن سرعت پرینتر آشنا کنیم. همکاران ما در شرکت پانته آ آماده ی پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند.

منتظر مقالات دیگر ما باشید و  ما را در وب سایت Panteaco.irهمراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *