چاپگر, شارژ کارتریج

تفاوت توان پرینتر و تعداد چاپ کاتریج

تفاوت توان پرینتر و تعداد چاپ کاتریج

 

توان کاری یا همان توان چاپ پرینتر با تعداد برگه هایی که هر کاتریج قابلیت چاپ آنها را دارد، دو موضوع کاملا مجزا از همدیگر هستند. کاتریج بعنوان یکی از قطعات مصرفی و جزیی از چاپگر حساب می شود. در صورت اشکال درهر یک از اجزای این قسمت اختلالی در کار دستگاه ایجاد نمی شود، بلکه کیفیت صفحات چاپ شده پایین می آید. در صورتی که اگر دستگاه پرینترشما هر گونه ایرادی داشته باشد، عملا کاتریج تا زمان تعمیر کامل دستگاه بدون استفاده است. در این مقاله سعی میکنیم تا تفاوت توان پرینتر و تعداد چاپ کاتریج را بیان کنیم:

توان پرینتر چیست؟

منظور از توان کاری چاپگر یا پرینتر، تعداد برگه هایی است که دستگاه در طول مدت زمان مشخص که معمولا 30 روز یا یک ماه است، توان چاپ آنها را دارد.این عدد در پرینترهای مختلف با هم تفاوت دارد. به این معنی که این عدد در پرینترهای تک کاره و خانگی کمتر و در پرینترهای چند کاره که برای استفاده در حجم کاری بالا هستند، بالاتر است. بطور مثال توان کاری پرینتر چند کاره ی HP 137fn حدودا 10000 برگه بطور ماهیانه است. در صورتی که این عدد درچاپگر HP M12a حدودا 8000 برگه می باشد.

تعداد چاپ کاتریج چیست؟

تعداد چاپ کاتریج پرینتر عددی است که هر کاتریج توانایی چاپ آن تعداد برگه را دارد و پس از اتمام آن نیاز به تعویض یا شارژ کاتریج می باشد. مثلا تعداد چاپ کاتریج 05A عدد 2300 برگه می باشد. یعنی این کاتریج پس از چاپ 2300 برگه نیاز به تعویض یا شارژ دارد.

نکته ی مهم:

  • وقتی توان کاری یک پرینتر بطور ماهیانه 5000 برگه اعلام شده است و کاتریج سازگار با این دستگاه ازنوع 05A می باشد که ظرفیت چاپ 2300 برگه را دارد، به این معنی نیست که کاتریج این چاپگر می تواند 5000 برگه را پرینت بگیرد، بلکه پس از چاپ 2300 برگه نیاز به شارژ یا تعویض کاتریج است.
  • عددی که به عنوان توان چاپ کاتریج و یا توان کاری پرینتر توسط شرکت های سازنده بیان می شود، معیار دقیقی برای انتخاب پرینتر نیست. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید، سینی ورودی دستگاه است. معمولا پرینترهایی که برای مصارف خانگی و حجم کاریی پایین طراحی شده اند، دارای سینی ورودی با ظرفیت 100 برگ می باشد. در مرحله ی بعدی پرینترهای با ظرفیت 150 برگه هستند که دارای توان کاری متوسط و برای حجم کاری متوسط و برای استفاده در ادارات با حجم کاری پایین مناسب می باشند. پرینترهای چند کاره با توان کاری بالا که در ادارات و شرکت هایی با حجم کاری زیاد استفاده می شوند نیز دارای سینی ورودی 200 برگه کاغذ می باشند.

داشتن اطلاعات کافی در مورد توان چاپ چاپگر یا پرینتری که به تازگی خریداری کرده اید و قصد استفاده از آن را دارید و یا در مورد تعداد برگه هایی که هر کاتریج قابلیت چاپ آنها را دارد، بسیار ضروری است. چون شما متوجه می شوید که توان دستگاه شما چقدر است و برای چه کاری مناسب می باشد. در صورتی که بیش تر از این مقدار از دستگاه استفاده کنید، موجب آسیب رساندن به دستگاه خواهید شد. همینطور اگر بعد از تمام شدن میزان تعداد چاپ کاتریج از آن استفاده کنید، کیفیت چاپ شما پایین می آید.

همکاران ما در شرکت پانته آ آماده ی پاسخگویی به شما در زمینه ی تعمیر یا خرید انواع کاتریج و پرینتر هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *