مقالات, لپ تاپ - PC

حل کامل مشکلات صدای کامپیوتر

صدای کامپیوتر ضعیف است

گام اول    کیفیت فایل صوتی و ولوم کامپیوتر را امتحان کنید.ولوم بلندگو ها را نیز امتحان کنید.
گام دوم    اکثر اسپیکرها یک مدار تقویت صدا amplifier درون خوددارند.ممکن است تقویت کننده اسپیکر شما ضعیف باشد.اسپیکر را با ابزار دیگری ( مثل ضبط صوت) امتحان کنید.
گام سوم    ممکن است توان خروجی کارت صوتی کم باشد.در این صورت باید یک کارت صوتی جدید تهیه کنید.
 

هنگام بلند کردن صدا در آن پارازیت ایجاد می شود

این اشکال به احتمال زیاد مربوط به بلندگو هاست.یا دیافراگم آنها پاره شده و یا کلا توان کمی دارند.باید بلندگو های بهتری بخرید.
 

صدا پارازیت دارد و خش خش می کند

گام اول    ممکن است اشکال از کیفیت بلندگو ها یا هدفون شما باشد آنها را ابزار دیگری امتحان کنید. همچنین ممکن است فایل صوتی شما بی کیفیت باشد فایل دیگری را امتحان کنید.
گام دوم    ممکن است سیم برق قوی یا ابزار الکترونیکی قوی در کنار بلندگو ها قرار گرفته باشد و در آنها پارازیت ایجاد کند.اشیا الکترونیکی از جمله رادیو بی سیم و موبایل را از بلندگو ها دور کنید.
گام سوم    اگر در گام های قبلی به نتیجه نرسیدید ممکن است کارت صوتی شما مشکل داشته باشد.
 

کامپیوترم صدا را پخش نمی کند

گام اول   ممکن است فایل صوتی که در حال پخش است اشکال داشته باشد.چند فایل صوتی دیگررا امتحان کنید.دقت کنید که هنگام بازکردن فایل،پیام Error نمایش داده نمی شود؟اگر همه چیز عادی است. به گام بعدی بروید.
گام دوم   ممکن است بلندگوها خاموش باشند .سیم برق یا سیم صداهای آنها قطع شده باشد یا دچار مشکلی باشند. اتصالی بلندگو هارا کنترل کنید واز وصل بودن آنها به برق و کامپیوتر مطمئن شوید.بررسی کنید که فیش بلندگوها را اشتباه نزده باشید.بلندگو ها را با ابزاری مانند ضبط صوت امتحان کنید واز سالم بودنشان مطمئن شوید.اگر مشکل حل نشد به گام بعدی بروید.
گام سوم    ممکن است صدای کامپیوتر قطع شده باشد ،در گوشه پایین صفحه سمت راست یک نشان بلندگو هست که حتما آن را دیده اید.دقت کنید که آیا روی آن یک دایره قرمز رنگ وجود دارد یا نه ،وجود دایره قرمز به معنی این است که صدا را  قطع کرده اید.روی اسن نشان دوبار کلیک کنید ابزار ولوم دیده می شود.در بخش  Volume control و بخش Wave اگر کادر( Mute ) فعال است آن را غیر فعال کنید. همچنین اگر دکمه ولوم ( volume )پایین است آن را بالا بکشید. اگر با این کار مشکل حل نشد به گام بعد بروید.
گام چهارم    ممکن است درایور صوتی دچار مشکل شده باشد. روی آیکون  My Computer ،کلیک راست کنید و سپس گزینه Manage را انتخاب کنید سپس در صفحه بعد گزینه Device manager را کلیک کنید. کادر Device manager باز می شود.
به گزینه sound video and game controllers دقت کنید.اگر روی آن علامت زرد یا قرمز رنگی وجود دارد درایور صوتی دچار مشکل شده است.آن را انتخاب کنید و دکمه delete را بزنید در کادری که ظاهر می شود دکمه ok را کلیک کنید. سیستم را Restart کنید .ویندوز دوباره درایور مربوط به آن را نصب میکند.
اگر با این روش نیز مشکل حل نشد، این احتمال وجود دارد که کامپیوترتان اشکال سخت افزاری پیدا کرده باشد. آن را به یک متخصص نشان دهید.
 

کامپیوتر صدای آژیر می دهد

گاهی صدایی مثل آژیر آمبولانس از کامپیوتر شنیده می شود.معمولا کمی پس از پخش شدن این صدا کامپیوتر قفل یا Restartمی شود. این وضعیت برای کامپیوتر بسیار خطرناک است زیرا پردازنده بیش از حد داغ شده و ممکن است آسیب ببیند.
گام اول سریعا کامپیوتر را خاموش کنید.اگر این حالت زیاد طول بکشد ممکن است پردازنده آسیب ببیند یا بسوزد.این آژیر نشان می دهد دمای پردازنده بیش از حد بالا رفته است.
گام دوم باید کامپیوتر را در محیط خنک قرار دهید اگر در گوشه اتاق قرار گرفته ،جای آن را عوض کنید.کامپیوتر باید حدودا 20 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد تا هوای آن به خوبی تهویه شود.اگر در مناطق گرمسیر هستید، کامپیوتر را در اتاقی قرار دهید که کولر داشته باشد.
گام سوم بررسی کنید که فن پشت کیس سالم باشد،اگر این فن خراب شده یا با سرعت کافی نچرخد ،دمای کامپیوتر بالا می رود.همچنین ممکن است فن پردازنده خراب شده باشد.برای بررسی و رفع این اشکال باید کامپیوترتان توسط یک متخصص بررسی شود.
پیشگیری و نگهداری:کامپیوتر را در محلی خشک و خنک قرار دهید. آن رابه دیوار نچسبانید.یک فن قوی و مرغوب برای پردازنده بخرید. درون کیس یک یا دو فن کمکی قرار دهید.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *