چاپگر, مقالات

مقایسه‌ی پرینترهای HP و Brother

مقایسه‌ی پرینترهای HP و Brother

پرینتر

در دنیای پیشرفته‌ی امروز وجود یک دستگاه پرینتر در همه‌ی شرکت ها، اداره ها و حتی منازل الزامی است. پرینتر یا چاپگر یکی از انواع پرکاربرد ماشین های اداری است که وظیفه‌ی اصلی آن تبدیل سند دیجیتالی به سند فیزیکی می باشد. برای انجام اینکار ابتدا باید سند مورد نظر را در کامپیوتر یا لپ تاپ انتخاب کرد، سپس عمل چاپ یا پرینت بوسیله‌ی چاپگر انجام می شود. چاپگر‌ها در انواع و برند های متنوع در بازار وجود دارند. در این مقاله سعی میکنیم تا به مقایسه‌ی پرینترهای HP و Brother بپردازیم: 

مشخصات و ویژگی هاHpBrother
قیمت تونر مصرفیبالاترپایین تر
سرعت چاپبالاترپایین تر
قابل اتصال به بقیه‌ی دستگاههاداردندارد
گرم شدن دستگاه قبل از اولین چاپبیشترکمتر
هزینه‌ ی چاپ هر صفحهبالاترپایین تر
اتصال آنلاین چاپگرداردندارد
در دسترس بودن قطعات مصرفی (بویژه کاتریج)بیشترکمتر
استفاده‌ی آسان از پرینتربیشترکمتر
قیمت تمام شده‌ی چاپ در طولانی مدتبالاترپایین تر

تاریخچه‌ی Brother

برادر به عنوان یکی از قدیمی ترین برند ها |در تولید محصولات سخت افزاری مانند پرینتر ها- تک کاره، سه کاره و چند کاره- چاپگرهای لیبل زن، دستگاه فکس، ماشین تایپ، ماشین های دوخت صنعتی، چرخ های خیاطی خانگی و کلیه‌ی لوازم الکترونیکی مرتبط با کامپیوترو به عنوان چهارمین شرکت تولید کننده‌ی چاپگربه شمار می رود.

پرینتر Brother

بطور کلی پرینترهای برادر در دو دسته‌ی تجاری و خانگی قرار می گیرند. چاپگرهای تجاری عموما از نوع لیزری هستند که در حجم های کاری بالا- به علت دوام بالای کاتریج و در دسترس بودن قطعات مصرفی- بسیار موفق عمل میکنند. شاید در هنگام خرید، چاپگرهای برادر دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر رقیبان خود باشند، اما در طولانی مدت و در حجم کاری بالا بسیار موفق عمل کرده اند.

چاپگرهای خانگی بیشتر از نوع جوهر افشان و برای چاپ عکس و تصویر هستند. به دلیل استفاده از جوهر به جای پودر یا تونر دارای هزینه های بالاتری در مواد مصرفی هستند و نیز نسبت به انواع لیزری سرعت پایین تری دارند.

تاریخچه‌ی Hp

Hp یکی از بزرگترین و متنوع ترین برند ها در زمینه‌ی تولید چاپگر، سرور، موبایل، تبلت، انواع چاپگر و ماشین های اداری اعم از اسکنر، پلاتر، کاتریج و لوازم جانبی شامل باطری، تونر، جوهر، شارژر و آداپتورو …می باشد. Hp اولین پرینتر لیزری رومیزی را در سال 1984 روانه‌ی بازار کرد و از آن به بعد هر روز شاهد مدل های متنوع تر و دارای امکانات بیشتری از این برند محبوب هستیم.

پرینتر Hp

بطورکلی پرینترهای این برند در سه نوع لیزری، جوهر افشان ، حرارتی سه بعدی و سوزنی تقسیم بندی می شوند.

پرینتر لیزری: برای کار در محیط های اداری و شرکت ها با حجم کاری بالا مناسب هستند. از بهترین انواع آن میتوان به مدل ها Laserjet و Laserjet color اشاره کرد.

پرینتر جوهر افشان: بیشتر برای چاپ عکس و یا تصویر بکار می رود. دو نوع Jetdesk و Envy از مهم ترین انواع در این دسته هستند.

پرینتر سه بعدی: در صنایع برای ساخت اشیا و قطعات صنعتی بکار می رود. مانند پرینتر Jet fusion 3D یا Multi jet fusio

پرینتر سوزنی: در دو نوع تک رنگ و رنگی وجود دارند و بهترین انتخاب برای چاپ صفحات متنی – به دلیل داشتن سرعت و دقت بالا- در تعداد بالا هستند.

در این مقاله سعی کردیم تا شما رابا تاریخچه‌ی دو برند HP و Brother و تفاوت عملکرد پرینترهای این دو برند، آشنا کنیم. همکاران ما در شرکت پانته‌آ آماده‌ی پاسخگویی در زمینه‌ی خرید یا تعمیر انواع ماشین های اداری نو و استوک می باشند.

منتظر مقالات دیگر ما باشید و  ما را در وب سایت Panteaco.irهمراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *