چاپگر, مقالات

نحوه ی صحیح قرار دادن کاغذ در پرینتر

Paper in the printer

همانطور که میدانید پرینتر یا چاپگر برای عمل چاپ یا پرینت گرفتن نیاز به کاغذ و تونر یا جوهر دارد و درست قرار دادن کاغذ در دستگاه تاثیر زیادی در کیفیت چاپ خواهد داشت. به طوری که اگر دسته ی کاغذ رابه طور صحیح در پرینتر قرار ندهیم، قطعا متن یا سند چاپ شده توسط دستگاه دارای کیفیت مطلوب نخواهد بود، مثلا ممکن است کاغذ حالت چروک خوردگی پیدا کند و یا متن یا تصویر بصورت کج و ناهماهنگ روی کاغذ چاپ یا کپی شود.در این مقاله سعی میکنیم تا به شما نحوه ی صحیح قرار دادن کاغذ در پرینتر را آموزش دهیم:

قرار دادن کاغذ در سینی شماره ی 1 پرینتر:

در پرینترهایی که دارای دو سینی کاغذ هستند، سینی شماره ی یک در قسمت میانی بدنه ی پرینتر طراحی شده است. برای قرار دادن کاغذ در این قسمت درپوش را به آرامی به سمت بیرون بکشید و کاغذ را در جای خود قرار دهید. گیره های نگهدارنده را متناسب با سایز کاغذ تنظیم کنید. توجه کنید که نباید فضای اضافی در اطراف کاغذ وجود داشته باشد و همچنین نباید اطراف کاغذ توسط نگهدارنده ها تحت فشار باشد.

Tray 1 in the printer

گذاشتن کاغذ در سینی شماره ی 2 چاپگر:

سینی شماره ی 2 در چاپگرها معمولا در پایین قسمت جلوی دستگاه تعبیه شده است. برای گذاشتن کاغذ در این قسمت، سینی پرینتر را به سمت بیرون بکشید و آن را از دستگاه جدا کنید. سپس کاغذ را در جای خود قرار داده و گیره های نگهدارنده را مطابق با سایز کاغذ از کناره ها تنظیم کنید -در اغلب سینی ها سایز کاغذ مورد استفاده علامت گذاری شده است- سپس محفظه ی کاغذ را به طرف داخل فشار دهید تا به درستی در جای خود قرار گیرد.

Tray 2 in the printer

نحوه ی قرار دادن کاغذ در محفظه ی ADF پرینتر:

قابلیت ADF در پرینترهای چند کاره به منظور سهولت در چاپ دورو بکار می رود. به کمک این ویژگی در صورتی که نیاز داشته باشید که از متن یا سند مورد نظر بصورت دورو چاپ یا کپی بگیرید، دستگاه بصورت اتوماتیک و بدون نیاز به پشت و رو کردن کاغذ بصورت دستی اینکار را انجام می دهد. برای قرار دادن کاغذ در این قسمت ابتدا دسته ی کاغذ را مرتب کنید و با دقت در فیدر بالایی دستگاه قرار دهید. سپس گیره های نگهدارنده را از دو طرف تنظیم کنید.

ADF Tray in the printer

چگونگی صحیح گذاشتن کاغذ در سینی Flat چاپگر:

درپرینتر های چند کاره، به قسمت بالایی دستگاه که محل قرارگرفتن اصل برگه ای که قصد گرفتن کپی از آن را دارید، سینی Flat دستگاه گفته می شود.برای گذاشتن کاغذ در این قسمت درب بالایی پرینتر را باز کنید و نمونه ی چاپ که قصد کپی گرفتن از آن را دارید را روی شیشه ی دستگاه با دقت قرار دهید – دقت کنید که سایز کاغذ در کناره های شیشه نوشته شده است.

Flat Tray in printer

در این مقاله سعی کردیم تا به شما نحوه ی صحیح قرار دادن کاغذ در پرینتر را آموزش دهیم . با رعایت این نکات حتما تصویر یا متن پرینت یا کپی شده دارای کیفیت و استاندارد های لازم خواهد بود. همکاران ما در شرکت پانته آ آماده ی پاسخگویی به سوالات شما در زمینه ی تعمیر یا تعویض قطعات پرینترو نیزکلیه ی ماشین های اداری می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *